VšĮ Rimavičius drauge su partneriais Rygos turizmo ir kūrybinių industrijų technikos mokykla įgyvendina Erasmus+ programos mažos apimties partnerystės tarptautinį projektą, kuriuo siekiama prisidėti prie profesinio mokymo naujovių diegimo bei pritaikyti profesinį švietimą ir mokymą prie darbo rinkos poreikių (Nr.: 2023-1-LT01-KA210-VET-000157824). Projekte dalyvauja 30 profesinės mokyklos mokinių, 3 mokytojai, 4 organizacijos Rimavičius darbuotojai.
Erasmus+ mažos apimties partnerystės projektas “Maitinimo paslaugų pažanga: Profesinio mokslo mobiliojo mokymo modelis” 2023-1-LT01-KA210-VET-000157824 (2023 m. spalio 1 d. - 2024 m. lapkričio 31 d. )
Projekto tikslas – skaitmenizuoti ir modernizuoti profesinio mokymo mokymosi procesą, naudojant mobiliąją programėlę kaip mokymosi platformą. Naudodami pažangias priemones ir novatoriškus mokymosi metodus, profesinių mokyklų mokiniai galės sustiprinti savo konkurencines pozicijas darbo rinkoje ir patenkinti įmonių poreikius. Šiuo metodu siekiama padidinti profesinio mokymo patrauklumą, į mokymo programą įtraukiant patrauklias, modernias ir novatoriškas mokymosi priemones.
Projekto metu, suradus tinkamą programėlės šabloną, bus kuriama mokymo platforma, kuri taps naudingu įrankiu padavėjo profesijos besimokantiems mokiniams. Programėle bus galima naudotis besimokant įvairių temų, ruoštis atsiskaitymams, egzaminams. Joje bus ne tik 20 video pamokų, bet ir testais, teorija, egzaminas. Mokymosi programa telefone, jos lankstumas suteiks studentams laisvę ir pasirinkimą mokytis patogiu laiku ir patogioje vietoje. Žaidybinis mokymosi procesas padidintų studentų motyvaciją mokytis. Dėstytojams tai bus puiki priemonė, supaprastinti mokymosi proceso stebėseną ir valdymą. Tokie sukurti, išbandyti ir pritaikyti profesinio mokymo modeliai padės prisitaikyti prie darbo rinkos poreikių ir palengvins mokinių įsidarbinimo galimybes. Šis įrankis leis pedagogams geriau prisitaikyti prie švietimo sektoriuje vykstančios skaitmeninės transformacijos. Gerinant mokinių įgūdžius ir didinant jų įsidarbinimo galimybes, projektu siekiama sumažinti įgūdžių atotrūkį tarp profesinėse mokyklose dėstomų dalykų ir darbo rinkoje reikalingų įgūdžių.
Projektas prasidėjo abiejų komandų susitikimu Rygoje dar 2023 m. spalio mėnesį, kur buvo aptarta projekto eiga bei bendru sutarimu, dėl mokyklos ir projekto dalyvių užimtumo, video pamokų filmavimas buvo perkeltas į 2024 m. sausio mėnesį. Abu partneriai atskirai pristatė prasidedantį projektą savo partneriams ir verslo atstovams: Palangos viešbučių ir restoranų asociacijai ir Rygos viešbučių ir restoranų asociacijai. Iš viso su projekto idėja jau susipažino 20 verslo atstovų Lietuvoje ir Latvijoje.
Po Naujųjų metų buvo nufilmuoti ir sumontuoti visi 20 video, kuriuos kūrė mokiniai iš Rygos turizmo ir kūrybinių industrijų technikos mokyklos.
Šiuo metu yra sisteminamos video pamokos, mokyklos pedagogai kuria testus, renka teoriją. Dar balandžio mėnesį įvyks mokytojų apmokymai kaip naudotis programėle, tuomet programėlė bus pratestuosta mokyklos mokinių grupės ir dar šiais metais integruota į padavėjų mokymosi modulį. Vėliau projekto eiga, rezultatai ir pati programėlė bus pristatyta Lietuvos ir Latvijos profesinių mokyklų atstovams bei restoranų verslo atstovams. Tokiu būdu bus skatinama kitas mokyklas išbandyti šį mokymosi įrankį, bei sudominti verslo atstovus integruoti programėlę į darbuotojų mokymus.